Stypendia Prezesa Rady Ministrów

23 listopada 2022r w Elblągu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszych dwojga uczniów: Aleksandry Marii Krajewskiej z klasy 4g5 oraz Dawida Sztachańskiego ucznia klasy 4i4.

Ruszyła kolejna odsłona Akcji CzytajPL

Nasza szkoła, jak co roku, zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL. W bibliotece oraz holu szkoły rozwieszono plakaty z okładkami aż 18 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona otrzymujecie miesięczny darmowy dostęp do książek w formie e-booka lub audiobooka.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 28 października 2022 r. na stadionie miejskim w Iławie rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców, w którym wzięły udział obie nasze reprezentacje. Dziewczęta rozegrały trzy mecze (pokonały ZS Lubawa 3:0, Mechanik 10:0 oraz zremisowały z LO Iława 1:1) i gromadząc na swoim koncie 7 pkt zwyciężyły w tej imprezie.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

25 października 2022r. na stadionie miejskim w Iławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Wśród szkół ponadpodstawowych, udział wzięły również dziewczęta i chłopcy reprezentujący BUDOWLANKĘ. Drużyny damskie rywalizowały na dystansie 6 x 600m , natomiast męskie 6 x 800. Obie nasze sztafety po zaciętej i sportowej walce zajęły 2-gie miejsca. Gratulacje!

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 19 października 2022r w Iławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody były bardzo licznie reprezentowane przez uczniów naszej szkoły – aż 33 zawodników.

Skip to content