Turniej koszykówki 3×3

Piątek, 5-go kwietnia był w naszej szkole świętem koszykówki 3×3. W turnieju, rozgrywanym w „Budowlance” po raz trzeci, wystartowało 8 zespołów grających systemem „każdy z każdym”, co dało liczbę 28 spotkań. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie sportowym, zgodnie z zasadami fair play, a zespoły toczyły wyrównane mecze, kilkukrotnie rozstrzygane w dogrywkach.

Ostatecznie mistrzem okazała się reprezentacja klasy 5i, w składzie: Mateusz Sawicki, Zachariasz Słupski, Oliwier Hein i Bogumił Jaworski, 2 miejsce przypadło w udziale zespołowi „AIF” – Piotr Jurczak, Kajetan Wadecki i Oskar Witkowski, a zdobywcami 3 miejsca została klasa 1a – Cezary Kołodziejski, Oskar Leśniak, Wiktor Maciołek i Ksawery Wiewióra.

Turniej nie tylko integrował młodzież szkolną i propagował aktywność fizyczną, ale również miał szlachetny cel charytatywny. Zebrane przez zawodników środki posłużą rehabilitacji Michała Wójcika.

Tekst – Adrian Gatlik-Przytuła

Skip to content