Sukces Uczniów Iławskiej  „Budowlanki”

W  XXXVII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych

 Samanta Szpakowska  – 4 a  – laureatka, 

Ksawier Falkowski –  5 a-5 –     finalista

W dniach 10-12 kwietnia 2024 r. odbył się Finał Centralny XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Finał został zorganizowany w Bydgoszczy. Zawody odbyły się w BCS  Zawisza Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 81 uczestników zawodów okręgowych z 42 szkół.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Współorganizatorzy w tym roku to Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina w Bydgoszczy , Politechnika Bydgoska , Kujawsko- Pomorska  Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa i inni.

Uzyskany tytuł otwiera przed laureatami i finalistami wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego(indeks) a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Zdobycie tytułu Laureata i Finalisty Olimpiady to ogromne osiągnięcie, które świadczy o dużej wiedzy z dziedziny nie tylko budownictwa, ale także architektury ,matematyki, fizyki i chemii oraz umiejętnościach wykorzystywania ich w praktyce.

Życzymy nieustającej motywacji do dalszej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy    i umiejętności oraz satysfakcji z kolejnych życiowych osiągnięć.

Uczniów przygotowywała –  p. Mirosława Świniarska

Skip to content