Z obiektywem przez Gdańsk – wycieczka klasy 1g

26 maja 2023 r. klasa 1g, pod opieką wychowawcy p. Adriany Gatlik-Przytuły i p. Marcina Urbańskiego, udała się na wycieczkę edukacyjną do Gdańska. Piewszym punktem było zapoznanie ze sztuką cyfrową w interaktywnej przestrzeni muzeum złudzeń optycznych i iluzji „DeJaVu”. Następnie młodzież zawitała do muzeum „Niewidzialny Gdańsk”, aby rozbudzić wrażliwość i empatię na osoby niewidome i niedowidzące. Przebywanie, zwłaszcza w części niewidzialnej muzeum, dało możliwość jej eksploracji bez użycia zmysłu wzroku, co było niezmiernie trudnym doświadczeniem. Na zakończenie, odwiedzając „Zorkout Escape Rooms”, uczniowie rozwijali kreatywność i współpracę, a przede wszystkim bardzo dobrze się bawili. Młodzież wzięła również udział w towarzyszącym wycieczce konkursie fotograficznym „Z obiektywem przez Gdańsk”.

Skip to content