Warsztaty językowe w Londynie i Oxfordzie

Na przełomie września i października młodzież Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie zwanego „Budowlanką” wzięła udział w warsztatach językowych  w Londynie i Oxfordzie. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie stolicy od Królewskiego Obserwatorium w Greenwich, skąd udali się do biznesowej części Londynu Canary Wharf, po czym zwiedzili Tower, gdzie zapoznali się z  legendami, ciekawostkami i historią Wielkiej Brytanii. Dzień został zwieńczony cudownym rejsem po Tamizie, po czym uczniowie udali się do rodzin Brytyjskich, u których byli zakwaterowani.

Intensywny program warsztatów obejmował również zwiedzanie miejsc kultury takich jak Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds oraz Galerii Narodowej. Ponadto młodzież miała okazję podziwiać zjawiskową panoramę Londynu z Koła Młyńskiego „London Eye”, przejść i relaksować się w Parkach Królewskich „Hyde Park” oraz St James’s Park, poczuć orientalny klimat China Town i poszaleć na zakupach na Oxford Street. Uczniowie zachwycili się jedną z największych atrakcji Londynu – jaką jest widowiskowa ceremonia zmiany warty „Changing of the Guard” i towarzyszącej jej orkiestrze marszowej przy Pałacu Buckingham.

Jeden dzień wycieczki był w całości poświęcony zwiedzaniu Oksfordu, który zauroczył swoim niesamowitym klimatem akademickim, a eklektyczne budynki kolegiów oksfordzkich zafascynowały nie tylko uczniów technikum budowlanego.

Młodzież podczas wycieczki realizowała program dydaktyczny, którego celem było zdobycie statutu londyńczyka. Polegało to na rozwiązywaniu kilkunastu zadań związanych z miejscami, które uczniowie odwiedzili. Uczniowie w ocenie pilotów i nauczycieli poradzili sobie świetnie językowo z każdym wyzwaniem i nawiązali przyjazne relacje z rodzinami goszczącymi, z którymi prowadzili długie rozmowy na przeróżne tematy. Było to fantastyczne doświadczenie zarówno językowe jak i kulturowe dla każdego z uczestników.

Opiekunowie: Ludmiła Konrad, Lucyna Nourain, Magdalena Sobotka, Anna Suchwałko-Kowalska

Skip to content