Turniej Budowlany „ZŁOTA KIELNIA”

Uczniowie Budowlanki kolejny raz stanęli na podium w finale Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA”. Konkurs ten skierowany jest do uczniów branżowych szkół I stopnia, jego finaliści i laureaci uzyskują zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego z kwalifikacji trzyliterowych. Udział w konkursie daje uczniom także możliwość zapoznania się z produktami najlepszych firm budowlanych, działających aktualnie na rynku i najnowszymi technologiami stosowanymi we współczesnym budownictwie.

W trakcie eliminacji szkolnych tegorocznej 52. edycji Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA” wyłoniono 6 uczniów: Patryk Szostak, Paweł Pietrzak, Tobiasz Sawicki, Adam Krajewski, Patryk Strzyżewski z klasy III W oraz Bartosz Ruciński z klasy II W.

W dniu 5.01.2024 roku w Zespole Edukacyjnym „Blok” w Toruniu, odbyły się okręgowe eliminacje LII edycji Turnieju „ZŁOTA KIELNIA”. Komisja dokonała sprawdzenia testów oraz ustaliła kolejność zajętych miejsc przez poszczególnych uczniów startujących w turnieju. Uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie zajęli wysokie miejsca. Dwóch uczniów Patryk Strzyżewski oraz Adam Krajewski zakwalifikowało się do etapu centralnego. Opiekę nad uczniami w części teoretycznej konkursu sprawował pan Marcin Drozdowski, który wspólnie z paniami Karoliną Łabęcką oraz Krystyną Pawłusik wykłada przedmioty zawodowe w klasie III W.

Finał Centralny LII Edycji Turnieju Budowlanego „ZŁOTA KIELNIA” w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2024” odbył się w dniach 30.01 – 2.02.2024 w Poznaniu. Na tym etapie uczestnicy turnieju musieli zmierzyć się w części teoretycznej z 40 zadaniami z zakresu przedmiotów zawodowych oraz zadaniami części praktycznej. Patryk i Adam wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi na bardzo wysokim poziomie, organizatorzy podkreślali niejednokrotnie dokładność i precyzję uczniów w wykonaniu prac w kategorii montaż suchej zabudowy oraz roboty posadzkarsko-okładzinowe. Opiekę nad reprezentantami naszej szkoły sprawował pan Szymon Gula, nauczyciel przedmiotów zawodowych praktycznych, który wspólnie z nauczycielami panem Tadeuszem Zakrzewskim oraz panem Michałem Kamińskim wspierali uczniów w przygotowaniu do końcowego etapu turnieju „Złota Kielnia”.

W efekcie całokształtu zmagań uczniowie klasy III W Patryk Strzyżewski i Adam Krajewski, uzyskali tytuły laureatów LII Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”, zajmując odpowiednio II oraz III miejsce w finale turnieju.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom!

Skip to content