Świętujemy Dzień Nauczyciela!

14 października o godzinie 13.00 w świetlicy szkolnej nauczyciele Budowlanki spotkali się, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela.

Akademię przygotowały klasy II g i II j z wychowawczyniami: panią Adrianą Gatlik-Przytułą i Justyną Maśkiewicz. Uroczystości przyświecało motto Arystotelesa: „ Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie”. Zaangażowanie i wkład uczniów był  widoczny już w samym wystroju sali, a sam przebieg nie zawiódł oczekiwań i, jak się potocznie, mówi: dalej  było tylko lepiej!

Pani dyrektor Elżbieta Gościńska powitała zebranych przemówieniem, w którym dała wyraz wdzięczności i zadowolenia z pracy swoich podwładnych. Życzenia  dla Grona Pedagogicznego przekazała również przedstawicielka Rady Rodziców, pani Wioletta Podgórska. Część artystyczna w dowcipny sposób ukazywała opozycję między nauczycielem a uczniem; mistrzem i buntownikiem. Były życzenia i kwiaty dla dyrekcji szkoły. Ciekawym punktem programu były filmiki ukazujące naszych pedagogów „w akcji”, czyli w różnego rodzaju korelacjach z uczniami. Zebranych rozbawiło żartobliwe zadanie polegające na odkryciu autorów nauczycielskich powiedzonek, które, trzeba przyznać, świadczy o nieprzeciętnym zmyśle obserwacyjnym naszych uczniów. A oto jeden z przykładów: kto mówi?: „Pamiętajcie, żebyście pamiętali”.

Program artystyczny uatrakcyjnił występ wokalny szkolnego chóru, który, jak zawsze, spotkał się z uznaniem publiczności.  W czasie obchodów dnia  KEN wręczone zostały również Nagrody Dyrektora i Nagroda Starosty wybranym nauczycielom.

Miłą niespodzianką było wręczenie wychodzącym pedagogom kartek z życzeniami.

Uczniom i wychowawcom dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie Akademii.

Skip to content