Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024!

4 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Budowlanki rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024 dla klas pierwszych.  W bieżącym roku szkolnym utworzonych zostało dziesięć klas pierwszych i są to:

 I lo –wychowawczyni pani Anna Wronkowska,

 I a – wychowawca pan Tomasz Skrzypiec,

 I e – wychowawczyni pani Ewa Szulczewska,

I i – wychowawczyni pani Joanna Królik,

 I g – wychowawczyni pani Magdalena Falkowska,

 I h – wychowawczyni pani Katarzyna Pankowska,

 I p – wychowawczyni pani Aneta Urbańska,

 I f –  wychowawca pan Marcin Urbański,

I m – wychowawczyni pani Anna Zielińska,

 I w – wychowawczyni pani Karolina Łabęcka.

Pierwszoklasistów powitała pani dyrektor Elżbieta Gościńska, podkreślając, że lata spędzone w nazej szkole będą dla nich bardzo ważnym etapem w życiu: wchodzenia w dorosłość, nawiązywania przyjaźni, wytyczania planów na przyszłe, dorosłe już życie.Ważnym momentem uroczystości było ślubowanie przedstawicieli klas pierwszych na sztandar szkoły. Pan Łukasz Borucki, historyk naszej szkoły, zaprezentował krótki rys historyczny, nakreślający  tragiczne wydarzenia 1939 roku. Akademię poprowadziła pani wicedyrektor Małgorzata Wolańska. Po uroczystości młodzież udała się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, a nastepnie na zwiedzanie szkoły.

Klasy starsze spotkały się z wychowawcami w salach lekcyjnych o godzinie 9.00 i 10.00.

(W szkole wyeksponowana  została wystawa upamiętniająca  miejscowych bohaterów II wojny światowej przygotowana przez pana Tomasza Skrzypca.)

 Pierwszoklasiści! – życzymy Wam satysfakcji i zadowolenia z wyboru naszej szkoły, która na kilka lat stanie się Waszą przystanią. Czujcie się tutaj bezpiecznie; starajcie się czerpać wiedzę i  cieszyć ze spotkań z nowo poznanymi ludźmi. Powodzenia!

Skip to content