Samorząd Szkolny

Projekty ze środków Rządowego Programu Funduszy Młodzieżowych

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie: Bartosz Smut, Wiktoria Wnuk, Natalia Brzozowska oraz opiekunami SU Marta Brzozowska i Anitą Madujską pozyskali 3 mikro-granty w wysokości 5 tysięcy złotych każdy, na rzecz społeczności uczniowskiej „Budowlanki”, finansowane ze środków Rządowego Programu Funduszy Młodzieżowych na lata 2022-2033, którego celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne, realizowanym przez Fundację „Dumni z Elbląga”

Celami pierwszego projektu „Razem w Szkole: Projekt Integracji Uczniów” były integracja społeczności uczniowskiej „Budowlanki” i zwiększenie zaangażowania uczniów w szkolne inicjatywy. W ramach tego mikro-grantu odbyły się zawody e-sportowe „Budowlanka Rivals”, turniej szachowy oraz 6 grudnia 2023r. zostanie rozegrany turniej piłki siatkowej.

Drugi projekt pt. „Kącik rekreacyjno-integracyjny dla wszystkich uczniów” zakładał stworzenie przyjaznego miejsca w szkole, w którym uczniowie mogliby odprężyć się i zrelaksować między lekcjami i pograć w gry planszowe lub gry karciane.

Adresatkami trzeciego projektu zostały wszystkie uczennice „Budowlanki”. Projekt „Świetliste Życie – Poznaj swoje ciało” dotyka problemu ubóstwa menstruacyjnego wśród dziewcząt. W szkolnych łazienkach zamontowane zostały różowe skrzyneczki wyposażone w środki higieniczne. W ramach projektu 4 grudnia 2023r. odbędą się spotkania dotyczące profilaktyki raka szyjki macicy i profilaktyki raka piersi. Gośćmi spotkań będą p. Adela Kowalska reprezentująca Stowarzyszenie Iławski Klub Amazonki oraz p. mgr Barbara Chojnowska, zajmującą się tematyką raka szyjki macicy.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie jest organem działającym prężnie i skierowanym na potrzeby całej społeczności uczniowskiej szkoły. Akcje Samorządu Uczniowskiego i fotorelacje można śledzić na Instagramie, profil @samorzadbudowlanka.

Napisała

Marta Brzozowska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

 

Skip to content