Samorząd Szkolny

Patryk Mierzyński trzeci w konkursie programistycznym „FRAKTAL”

W czwartym wojewódzkim konkursie w programowaniu „FRAKTAL” indywidualnym, który odbył się w dniu 07 marca 2024 roku, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Działdowie pod patronatem Starosty Działdowskiego wzięło udział 40 uczestników, między innymi z Olsztyna, Elbląga, Wąpielska,  Suwałk, Iławy oraz Działdowa. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Budowlanka wystawiła trzech uczniów: Patryka Mierzyńskiego, Pawła Skirela, Zachariasza Słupskiego, których przygotowywał nauczyciel Jarosław Cherek. Trzecie miejsce zdobył Patryk Mierzyński, który rozwiązał wszystkie zadania ale w dłuższym czasie niż zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca. Szóste miejsce zdobył  Zachariasz Słupski, rozwiązując tylko o jedno  zadanie mniej. Dzielnie też rywalizował Paweł Skirel, który rozwiązał 9 zadań i zajął 10 miejsce.

Do rozwiązania zostało przygotowanych 12 problemów algorytmicznych z różnych dziedzin życia. Autorzy zadań to znane osoby na arenie ogólnopolskiej z dziedziny algorytmiki. Pierwszym z nich jest pan Maciej Boniecki, wykładowca na Wyższej Szkole Informatyki. Drugi z autorów to pan Grzegorz Spryszyński, który zajmuje drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu pl.spoj.com w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych. Trzecim autorem zadań był Marcin Kasprowicz — koordynator konkursu.

Skip to content