Samorząd Szkolny

Obchody Dnia św. Patryka w Budowlance – Działo się!

15 marca „Budowlanka” bardzo aktywnie włączyła się w obchody Dnia św. Patryka. Ten najbardziej znany patron Irlandii zainspirował  uczniów, a właściwie zrobili to angliści naszej szkoły. Sercem i duszą przedsięwzięcia była  pani Ania Suchwałko-Kowalska.

Przygotowania zaczęły się już wiele dni wcześniej. W całym budynku dominował zielony kolor dekoracji: zielone koniczyny (shamrocks, clovers), których ilość można było liczyć w setkach, zielone  balony; ponadto owce, psy pasterskie – wszystko w klimacie Irlandii. Aby ten klimat jeszcze bardziej podkreślić w ciągu całego dnia puszczana była muzyka irlandzka. Wspaniałą inicjatywą była fotościanka – fantastycznie udekorowana – z której chętnie korzystali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Do akcji włączył się Samorząd Szkolny, organizując sprzedaż przygotowanych przez młodzież  wypieków – oczywiście zielonych.  Mieliśmy zatem wspaniałe, zielonkawe bezy, brownie, a nawet zieloną watę cukrową! Tego dnia zarówno młodzież, jak i nauczyciele  ubrali się na zielono. Uwaga! – niektórzy panowie informatycy nie zawahali się pomalować swoich włosów czy brody!

Punktem kulminacyjnym obchodów była prezentacja kostiumów młodzieży, nawiązujących tematycznie do tegoż wydarzenia. I tu, trzeba przyznać, inwencja i kreatywność młodzieży nie miała granic! W szranki stanęło szesnastu  zawodników. Pierwsze przedstawienie szalonych kreacji miało miejsce w bibliotece szkolnej, gdzie jury mogło dokonać oceny, wspomagając się następującymi kryteriami: zgodność z tematem, podobieństwo do postaci, poczucie humoru, staranność wykonania oraz wygoda w użytkowaniu. Wyłonienie zwycięzcy okazało się niemałym wyzwaniem dla gremium  „sędziowskiego” ze względu na bardzo wysoki poziom zaprezentowanych ubiorów i  ich  oryginalność. Właściwa prezentacja kostiumów  miała miejsce po dużej przerwie, w czasie pokazu mody przygotowanego przez klasę 4m, gdzie każdy miał okazję pokazać się przy aplauzie rozbawionej publiczności.  Zwyciężczyniami zostały: Patrycja Piontkowska z 5gm5 i Oliwia Waluszkowska z 2c. Dziewczyny udekorowane pojedynczą zwycięską szarfą zdobyły 2 vouchery na pizzę.

Ciekawą propozycją skierowaną do uczniów, jak i nauczycieli,  były warsztaty tańca irlandzkiego, poprowadzone przez panią Aleksandrę Kałużny przybyłą na tę okazję specjalnie z Warszawy na zaproszenie nauczycieli języka angielskiego. (Warto dodać, że była oczarowana aktywnością uczniów i wizerunkiem szkoły). Zajęcia odbywały się w dwóch turach i wymagały od uczestników niezłej kondycji, koordynacji ruchowej i poczucia rytmu. Zabawa była przednia!

Wspaniałą atrakcją były również podchody. Po dwóch przedstawicieli klasy odpowiadało na pytania w języku angielskim związane z szeroko pojętą kulturą Irlandii. Właściwa odpowiedź pozwalała przejść do kolejnego etapu. Rywalizacja kończyła się w bibliotece szkolnej, która również przeobraziła się tego dnia w „zielony zakątek”. Zwycięzcami zostały klasy 5e5, 5a5 oraz 5 i5, a nagrodą był vouchery na lody dla całej klasy.

Jesteśmy pewni, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczniów. Obchody pozwoliły rozpropagować kulturę Irlandii, szlifować język angielski, zmobilizować uczniów do aktywności, kreatywności: zapewniły świetną zabawę, nie tylko młodzieży, ale i gronu pedagogicznemu.

Podziękowania za zorganizowanie przedsięwzięcia należą się paniom: Ani Suchwałko-Kowalskiej, Magdalenie Sobotce, Marcie Paszkiewicz, Judycie Witkowskiej oraz panu Łukaszowi Rumińskiemu.

Koordynator – Anna Suchwałko-Kowalska,

Tekst – Danuta Nowasielska

« 1 z 2 »
Skip to content