Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Noworoczne koncerty Orkiestry stały się już tradycją kontynuowaną przez kolejne pokolenia orkiestrantów. 8 stycznia w zapełnionej sali  Zespołu Szkół zebrani goście mieli okazję wysłuchać bardzo różnorodnego repertuaru, przygotowanego przez muzyków pod batutą kapelmistrza Michała Kowalewskiego. Koncert „otworzył” pan Bartosz Bielawski, starosta powiatu iławskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać świątecznych szlagierów, na przykład składanki Big Band Christmas II w aranżacji Carla Strommen’a  czy hitu Micheala Jacksona „Heal the World”. Świetnie bawiliśmy się przy wiązance melodii najsłynniejszego brytyjskiego zespołu The Beatles.

Koncert poprowadziła orkiestrantka, uczennica klasy 5 g5 – Zuzia Rolkowska.

Zwieńczeniem artystycznego wydarzenia były utwory, królujące na ścieżkach dźwiękowych znanych filmów i seriali, na przykład „Gry o tron” czy „The best of Henry Mancini”.

Na zakończenie głos zabrał pan kapelmistrz oraz konferansjerka koncertu, która w imieniu wszystkich orkiestrantów złożyła podziękowania Mistrzowi oraz życzenia dla zebranych gości. Dostrzegalne  jest wzajemne porozumienie oraz niekłamana serdeczność łącząca członków orkiestry z panem Kowalewskim, bez których to trudno byłoby o tak spektakularne efekty pracy oraz obopólne zaangażowanie.

Sala gimnastyczna Budowlanki została pięknie i efektownie udekorowana, co było zasługą pań: Marty Brzozowskiej oraz Anity Madujskiej z młodzieżą   samorządu szkolnego oraz pana Sebastiana Kwiatkowskiego. Za efekty świetlne odpowiadała zaś firma Kondeja Company.

Dziękujemy za to wspaniałe muzyczne wydarzenie!

Skip to content