Maturzyści na Jasnej Górze

W dniach 23-24 lutego 2024 r. (piątek-sobota) uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Co roku taki wyjazd odbywa się w ramach spotkania maturzystów diecezji elbląskiej. Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Dalsza część odbywała się również w Kaplicy Cudownego Wizerunku Matki Bożej – młodzież wzięła udział w konferencjach, świadectwach, wspólnych śpiewach i adoracji Najświętszego Sakramentu. Tę część prowadził ks. Kamil Leszczyński, salwatorianin – wraz z zespołem muzycznym. Była również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ostatnim punktem programu była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Wojciecha Skibickiego – biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej. Nasi uczniowie – Zuzanna Rolkowska i Mateusz Zakrzewski – podziękowali osobom prowadzącym czuwanie. Wydarzenie zakończyło się ok. godz. 1:00 w nocy.

W czuwaniu uczestniczyło 42 uczniów Budowlanki z klas: 5A5 (12 osób), 5E5 (11 osób), 5G5 (7 osób) i 5I5 (12 osób). Należy podkreślić, że nasza szkoła była najliczniej reprezentowana spośród wszystkich szkół diecezji elbląskiej, a młodzież wykazała się bardzo dobrym zachowaniem i dała świadectwo swej wiary.

Opiekę podczas pielgrzymki sprawowali: ks. Michał Mirowski, pan wicedyrektor Rafał Zakrzewski i pan katecheta Walerian Lewko.

Michał Mirowski

Skip to content