Koncert Orkiestry z okazji Dnia Kobiet!

Po raz kolejny Budowlanka  stała się  gospodarzem cyklicznej już imprezy, czyli Koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Powiatowego Dnia Kobiet. Publiczność powitał wicestarosta powiatu iławskiego pan Marek Polański, który wręczył  róże wszystkim paniom z orkiestry.

Repertuar przygotowany przez orkiestrę pod  batutą pana Michała Kowalewskiego był bardzo różnorodny. Występ rozpoczął przebój „Smoke on the Water” zespołu Deep Purple; pierwszą część zakończyła wiązanka melodii „Meet the Beatles”.  Zebrani goście świetnie się bawili przy wykonaniu słynnego utworu Pharella Williamsa „Happy” czy „Party Rock Anthem” zespołu Limfao. Orkiestra zabrała widzów  w świat muzyki filmowej; mieliśmy też okazję posłuchać znanych hitów, takich jak : „ Bad Romance” Lady Gagi czy „Heal The World” Micheala Jacksona. Chętnie zerwalibyśmy się z krzeseł i ruszyli do tańca przy porywającym „Hit the Road Jack”  czy „Soul Bossa Nova” Quincy Jones’a. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” – potwierdziło to wykonanie kompozycji Haliny Kunickiej w aranżacji Juliana Kwiatkowskiego.

Koncert poprowadziła jedna z orkiestrantek, uczennica Zespołu Szkół, Zuzanna Rolkowska.

Oczywiście, trzeba wspomnieć o zachwycającej dekoracji sali, która była dziełem opiekunek Samorządu Szkolnego, pań: Marty Brzozowskiej i Anity Madujskiej wraz z uczniami. (Na spódnicę eterycznej, wiosennej  dziewczyny z dekoracji i tła złożyło się ponad 200 papierowych motyli). Gratulujemy pomysłu i determinacji w wykonaniu projektu. Za oprawę świetlną uroczystości podziękowania należą się firmie Kondeja Company.

Dołączamy się do życzeń z okazji Dnia Kobiet: bądźcie piękne, odważne, silne, bo: „Najsilniejsze kobiety są tymi, które kochają mocno, śmieją się głośno i płaczą otwarcie.”(Meryl Streep)

 

 

 

Skip to content