Kolejna odsłona projektu Programu English Teaching

Z przyjemnością informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy kolejną edycję projektu językowego w ramach Programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Projekt, który nosi nazwę „Ask an American”, otrzymał dofinansowanie w kwocie 11 tysięcy złotych i realizowany będzie przez uczniów klasy 4i oraz 4g do końca czerwca 2023 roku. Celami projektu są kształcenie umiejętności mówienia, autoprezentacji oraz poznawanie kultury amerykańskiej w formie wywiadów przeprowadzanych z Amerykanami. Rolą uczniów jest przygotowanie tematu rozmowy oraz opracowanie pytań, a całość rozmowy rejestrowana jest kamerą i publikowana na dedykowanym kanale YouTube. W piątek 7 października w iławskim Porcie Śródlądowym odbyły się pierwsze zajęcia podczas których powstały cztery nagrania dotyczące wybranych kwestii kulturowych. Pierwszym omawianym tematem, który przygotował Mateusz Zakrzewski, były różnice między polskimi, a amerykańskimi szkołami średnimi. Całą rozmowę można obejrzeć w poniższym filmie:

Skip to content