Klasy 4j i 2e na wycieczce w Gdańsku

24 października 2023 r. klasa 4j z wychowawczynią panią Martą Brzozowską oraz klasa 2e z wychowawczynią panią Hanną Karbowską i opiekunami  –  panem Łukaszem Boruckim i panią Martą Paszkiewicz – udali się na wycieczkę do Gdańska.

Uczniowie wraz z nauczycielami mieli możliwość zwiedzania interaktywnego Muzeum II Wojny Światowej. Muzeum przyświeca hasło Kultura wielu wymiarów. Na jednej z największych powierzchni wystawienniczych w Europie za pomocą nie tylko artefaktów, ale również nowoczesnych technologii przedstawiono historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, a także ukazano wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów. Ekspozycje swoją wymową robią wstrząsające wrażenie.

Drugim ważnym punktem w programie wycieczki była wizyta w Muzeum Niewidzialny Gdańsk.

Ideą muzeum jest wejście na chwilę w świat osób niewidomych i odkrycie rzeczywistości za pomocą wszystkich zmysłów z wyjątkiem wzroku, aby zrozumieć, z czym mierzą się w swojej codzienności osoby niewidome i niedowidzące. Na co dzień to wzrok dostarcza nam około 80 procent informacji, które zdobywamy o świecie. W Niewidzialnym Gdańsku można poznawać świat bez tego zmysłu. Zwiedzanie w zupełnych ciemnościach dostarczyło wielu emocji i pozwoliło odkryć, z jakimi trudnościami borykają się osoby niewidome.

Zwiedzanie obu muzeów dostarczyło wielu emocji i refleksji na temat otaczającego nas świata.

Skip to content