Samorząd Szkolny

Festyn rekreacyjno-sportowy z elementami profilaktyki „ Żyj zdrowo, ćwicz i baw się razem z nami”

10 października klasy pierwsze Budowlanki przeżywały swój dzień integracji, dobrej zabawy, „zdrowej rywalizacji”. Już od godziny 8.00 przedstawiciele klas przygotowywali swoje sektory – dekoracje, plakat o tematyce „ Żyj zdrowo, ćwicz i baw się razem z nami”. O 8.45 klasy wraz z wychowawcami zajęły swoje sektory, prezentując się w wylosowanej wcześniej kolorystyce. Konkurencje przygotowane przez Samorząd szkolny i opiekunów, panie : Martę Brzozowską i Anitę Madujską były bardzo różnorodne i nie wszystkie miały charakter wyłącznie sportowy. Klasy prezentowały, na przykład rekwizyt 3D powiązany z kierunkiem nauczania, który spełniać musiał ponadto  ściśle określone  parametry. Prezentowane obiekty były naprawdę imponujące i jury miało nie lada problem w wyborze finalisty. Ciekawym zadaniem był również  quiz  z wiedzy o szkole czy profilaktyki zdrowotnej. Do rywalizacji włączeni zostali również wychowawcy –  połączeni w pary z uczniami, kozłowali piłkę w kierunku pachołka. W konkurencjach sportowych liczył się czas, precyzja, umiejętność współpracy. Wiele zabawy dostarczyła również drużynowa rywalizacja w rysowaniu na plecach poprzednika określonego rysunku, który trzeba było odtworzyć.

Nie można pominąć zaangażowania osób prowadzących, którzy, niczym  profesjonalni showmani, nadawali imprezie odpowiednie tempo i nastrój. Byli to: Jakub Olstowski z klasy IV j, Bartek Kłuba z IV e i Karol Kondeja z III j. (Wyśmienita robota, Panowie!)  Świetnymi „przerywnikami” były zbiorowe tańce, którym przewodził Karol Kondeja  – wodzirej imprezy. Na parkiecie bezapelacyjnie królowała klasa I f ze swoim wychowawcą, panem Marcinem Urbańskim. Po burzliwych naradach, ocenie stanowisk i skrupulatnym podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – I f; II miejsce – I e ; III miejsce – I m; IV miejsce – I p.

Festyn klas pierwszych stał się już cykliczną impezą Budowlanki,  która wpisała się do tradycji szkoły. Dzięki zaangażowaniu Samorządu szkolnego jest to dzień naszych „pierwszaków”, którzy  po czasie pandemicznego odosobnienia  spragnieni są wspólnej zabawy, konkurencji w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze.

Organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość;  wszystkim uczestnikom za  świetny humor i zabawę! Oczywiście, przegranych nie było!

 

Skip to content