Samorząd Szkolny

1 września 2021 – rozpoczęcie roku szkolnego. Ruszamy!

O godzinie 9. 00 w dużej sali gimnastycznej „Budowlanki”  po raz pierwszy stawili się uczniowie klas pierwszych. Powitała ich pani dyrektor, Elżbieta Gościńska, podkreślając, że przybyli tutaj jako nastolatki, opuszczą zaś mury szkoły jako ludzie już dorośli. Przedstawiciele poszczególnych klas pierwszych złożyli ślubowanie przed sztandarem szkoły, co, sądzimy, było dla nich niemałym wyróżnieniem i przeżyciem. Historyk, pan Łukasz Borucki przedstawił  zebranym zarys historyczny wydarzeń sprzed 82 lat, wspominając oddanie i bohaterstwo minionych pokoleń. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać swoich wychowawców, którzy spotkali się z nimi w klasach lekcyjnych, a następnie oprowadzili po szkole.

Uczniowie klas starszych spotykali się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych o godzinie 10.00 i 11.00.

Nasza szkoła sprawuje honorowy patronat nad Grobem Nieznanego Żołnierza, dlatego też poczet sztandarowy wraz z opiekunem, panem Łukaszem Boruckim oraz panią dyrektor udali się na cmentarz komunalny, gdzie odbyły się uroczystości miejskie poświęcone kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wszystkim uczniom naszej szkoły, a szczególnie pierwszoklasistom, życzymy, aby był to rok spokojny, wolny od stresów, bogaty w żywe, bezpośrednie relacje koleżeńskie, których wszyscy jesteśmy spragnieni. Oby szkoła była miejscem  dla Was przyjaznym, w którym  będziecie realizować swoje pasje; miejscem, które Was buduje, wzmacnia i pozwala „rozwinąć skrzydła”.

Nauczycielom życzymy, aby praca niezmiennie przynosiła Wam satysfakcję  i radość. Jest to bez wątpienia zawód odpowiedzialny, poprzez który nie tylko nauczamy, ale również kształcimy osobowość młodych ludzi.

   „Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”.  (H.B. Adams)

Powodzenia!

Skip to content