Wycieczka klasy 4i4 do Poznania

12 października  odbyła się wycieczka klasy 4I4 do Poznania. Na zaplanowanym wyjeździe wybraliśmy się do tzw. Nowego Zoo. Podczas zwiedzania była bardzo fajna i przyjemna atmosfera, która wynikała z tego, że o tej porze roku jest tam niewielu zwiedzających. Po drodze do zoo natknęliśmy się na ścieżkę w koronach drzew. Z opisu wynikało, że znajdowała się ona na wysokości 20 metrów nad ziemią. Następnym obiektem do jakiego się udaliśmy był rynek. Mieliśmy o tyle pecha, że rynek był w trakcie remontu i był cały rozkopany.

Przechodząc przez rynek wstąpiliśmy do Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Jako drugi opiekun wycieczki pojechał z nami P. Tomasz Skrzypiec, który wykorzystując swoją wiedzę historyczną podzielił się z nami wieloma ciekawymi faktami. Jako drugi opiekun był z nami nasz wychowawca P. Waldemar Grala. Zarówno do Poznania jak z powrotem przewieźliśmy się pociągiem. Była to fajna odskocznia od obowiązków szkolnych, a także możliwość do większej integracji z klasą.

Skip to content