Samorząd Szkolny

Uczniowie „Budowlanki” laureatami XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Uczniowie „Budowlanki”  laureatami  XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Budowlanych –  Samanta Szpakowska  – 3 a i Mateusz Olszewski 4 a-5

W dniach 19-21 kwietnia 2023 r. odbył się Finał Centralny XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Finał został zorganizowany w Warszawie. Zawody odbyły się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej.
W tym roku do etapu szkolnego przystąpiły 152 szkoły średnie. W ogólnopolskich, trójstopniowych zawodach udział wzięło około 3 tysiące uczniów. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 80 uczestników zawodów okręgowych.
Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Współorganizatorzy w tym roku to Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych w Warszawie, Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
Uzyskany tytuł otwiera przed laureatami wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego, a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego.
Zdobycie tytułu Laureata Olimpiady to ogromne osiągnięcie, które świadczy o dużej wiedzy z dziedziny nie tylko budownictwa, ale także architektury ,matematyki, fizyki i chemii oraz umiejętnościach wykorzystywania ich w praktyce.

Życzymy nieustającej motywacji do dalszej pracy nad pogłębianiem swojej wiedzy    i umiejętności oraz satysfakcji z kolejnych życiowych osiągnięć.

Uczniów przygotowywała –  p. Mirosława Świniarska

Skip to content