Samorząd Szkolny

„Szmaragdowy Guzik” – sukces uczniów klas modowych

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik” – sukces uczniów klas modowych.
Uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie, z klasy IV (Cieszyńska Iza, Goska Weronika, Szulc Weronika, Piontkowska Patrycja, Wiese Łucja, Staniec Kornelia) oraz III (Rutkowska Joanna, Sagan Aleksandra) Technika Przemysłu Mody, zaprezentowali swoje prace projektowe w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Projektantów i Krawców „Szmaragdowy Guzik” organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Lesznie. Temat przewodni tegorocznego (2022/2023) konkursu to:

„Krawiectwo – architektura w ruchu”.

Temat konkursu zainspirował naszą młodzież,gdyż stwarzał możliwość przełożenia architektury na look modowy i  zagłębienia się w znanych budowlach, zabytkach i kulturach różnych krajów. Uczniowie zaprojektowali looki modowe, nadali tytuły swoim pracom oraz dokonali precyzyjnych opisów swoich kolekcji. Odszyli po jednym modelu ze swojej kolekcji i 16 marca 2023r. w Teatrze Miejskim w Lesznie przystąpili do finału konkursu. W zmaganiach uczestniczyło 61 uczniów z 19 szkół mody z całej Polski.

Nasi młodzi projektanci odnieśli olbrzymi sukces – zdobyli I, II miejsce oraz wyróżnienie:

Weronika Szulc i jej modelka Patrycja Piontkowska zajęły I miejsce za strój „Żelazna Dama” z projektu „France contemporaine – współczesna Francja”.

Izie Cieszyńskiej i jej modelce Weronice Goska przyznano II miejsce za model „Spódnica kopułowa” z kolekcji „Domed Victory – Kopułowe zwycięstwo”.

Natomiast Łucja Wiese ze swoją modelką Kornelią Staniec otrzymały wyróżnienie w tym konkursie za jakość i estetykę wykonania pracy z asortymentu odzieży „Seirei ryu – Duchowy smok” z kolekcji „Higanbana – Czerwona pajęcza lilia”.

Czwartą uczestniczką konkursu z naszej szkoły była Joanna Rutkowska i jej modelka Aleksandra Sagan, które wykonały przepiękny kombinezon z modowo obszernymi rękawami i asymetryczną nogawką z trójwymiarowymi elementami zdobniczymi.

Organizatorzy konkursu wraz z partnerami ufundowali następujące nagrody:

  • dla pierwszego miejsca – 2,5 letnia nauka w Fashion School Poznań,
  • dla drugiego miejsca – I semestr darmowej nauki w  Szkole Mody – Fashion School
  • wyróżnienie – miesięczny staż w marce Femi Stories.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału, chęci pracy, kreatywności, poświęcenia wielu godzin pracy, pozyskiwania pomysłów, materiałów i wykonawstwa.

Opiekunowie nadzorujący prace konkursowe: Elżbieta Rzepka oraz Natalia Zakrzewska – nauczycielki przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie na kierunku Technik Przemysłu Mody.

 

Poniżej linki do stron z informacjami o konkursie:

https://www.leszno.pl/V_edycja_Konkursu_Szmaragdowy_Guzik_rozstrzygnieta_.html

https://leszno24.pl/pl/659_wideo/819_szmaragdowy-guzik.html

https://www.facebook.com/people/Szmaragdowy-Guzik/100065598425264/

https://leszno.naszemiasto.pl/szmaragdowy-guzik-2023-sprawdz-kto-wygral-pokaz-mody-w/ar/c5-9249449

https://leszno24.pl/pl/15_fotorelacje/97_szkolne/7183_konkurs-szmaragdowy-guzik.html

 

Link do Instagrama organizatora:

 

https://instagram.com/szmaragdowy_guzik?igshid=MjljNjAzYmU=

Skip to content