Szkolny Dzień Papieski

W piątek 15 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie przepisywali Ewangelię wg św. Łukasza na pamiątkę beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego – w tej inicjatywie wzięło udział ponad 100 uczniów. Ponadto odbył się quiz papieski z udziałem kilkudziesięciu uczniów. Osoby z klasy 3G4 prowadziły stoisko z papieskimi kremówkami i ciastami upieczonymi również przez naszych uczniów – dochód z kiermaszu ciast został przekazany Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera edukację zdolnej, niezamożnej młodzieży. Przedsięwzięcie zapowiadał i firmował specjalny plakat wywieszony w szkole. Przygotowanie i koordynacja wydarzenia leżała w gestii katechetów – pani Kamili Mieczkowskiej, pana Waleriana Lewko i księdza Michała Mirowskiego.

Skip to content