Szkolenie praktyczne firmy Cedat

14 lutego 2023 roku, na zaproszenie Pana Janusza Kreńskiego, kierownika kształcenia zawodowego, przyjechali do naszej szkoły przedstawiciele firmy Cedat, żeby przeprowadzić szkolenie praktyczne z uczniami klasy Ia o specjalności technik budownictwa. Polska firma Cedat z siedzibą w Gdańsku została założona w 1991 roku i jest producentem chemii budowlanej marki Cekol. Szkolenie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 i składało się z dwóch części. W pierwszej części, teoretycznej, uczniowie zapoznani zostali z produktami marki Cekol m.in.: bezpyłowymi gładziami szpachlowymi, zaprawami i tynkami.

Druga część szkolenia była praktyczna. Najpierw przedstawiciele firmy zaprezentowali nakładanie mas szpachlowych za pomocą narzędzi ręcznych oraz narzędzi mechanicznych czyli specjalnego agregatu do nakładania gładzi, następnie uczniowie z zaangażowaniem mogli spróbować swoich sił w nakładaniu mas szpachlowych na przygotowaną powierzchnię.

Panowie przeprowadzający szkolenie zostawili dla uczniów produkowane przez firmę produkty, które uczniowie będą mogli wykorzystywać podczas zajęć praktycznych.

Janusz Kreński kierownik kształcenia zawodowego.

Skip to content