Samorząd Szkolny

Sukces naszych uczniów w turnieju „ZŁOTA KIELNIA”

Młodzież Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku osiągnęła kolejny sukces, czego potwierdzeniem są wyniki w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”. Po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych do turnieju zakwalifikowało się sześciu uczniów z klasy III wm Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 w Iławie: Brzozowski Patryk, Cichocki Jakub, Dzido Michał, Głodowska Aleksandra, Karczewski Maciej, Malinowski Kacper w następujących konkurencjach: montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych oraz roboty malarsko-tapeciarskie. Uczniów przygotowywał pan Marcin Drozdowski, nauczyciel teoretycznych przedmiotów budowlanych.

4 stycznia 2023 roku odbyły się okręgowe eliminacje LI Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Toruniu. Po sprawdzeniu testów i zadań praktycznych komisja wyłoniła laureatów, którzy zakwalifikowali się do Finału Centralnego LI Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w ramach Targów Budownictwa „BUDMA 2023”, który odbędzie się w dniach 31.01 – 3.02.2023 r. w Poznaniu. Młodzież naszej szkoły znowu stanie do kilkudniowej rywalizacji,  w której sprawdzane będą ich umiejętności teoretyczne, jak i praktyczne.

Są to następujący uczniowie: Dzido Michał oraz Malinowski Kacper. Dzięki udziałowi w turnieju uzyskują oni 100% wynik z części pisemnej egzaminu zawodowego i tym samym zostają z niego zwolnieni.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” ma swoją rangę i prestiż. Życzymy naszym uczniom jak najwyższych sukcesów i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Ich osiągnięcia mają przecież znaczenie i mogą być impulsem, zachętą do wytężonej pracy dla ich młodszych kolegów i koleżanek. Powodzenia!

Wybór szkoły branżowej I stopnia nie powinien być dla młodzieży kończącej szkołę podstawową powodem do kompleksów. Zapewnia ona przecież dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie i nie zamyka drogi  do matury. Uczniowie regularnie, począwszy od klasy pierwszej, uczęszczają na zajęcia praktyczne do Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie zdobywają i rozwijają umiejętności w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Osoby kończące taką szkołę to przyszli profesjonaliści poszukiwani  i cenieni na rynku pracy. Dlatego:

WARTO UCZYĆ SIĘ W SZKOLE BRANŻOWEJ!

 złota kielnia

Skip to content