Samorząd Szkolny

Spotkanie z Miłoszem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Żyjesz tu,teraz. Hic et nunc.
Masz jedno życie, jeden punkt.
Co zdążysz zrobić, to zostanie,
Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie.

Czesław Miłosz, Traktat moralny

15 kwietnia 2024 r. klasy 5gm5 i 5e5 zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie na Spotkanie z Miłoszem. Zebranych serdecznie przywitała dyrektor Biblioteki pani Kinga Groszkowska. Twórczość i biografię poety  zaprezentowali Słuchacze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku – sekcja Żywego Słowa – Salonik Poetycki. Montaż słowno-muzyczny dla uczniów klas maturalnych z okazji Roku Miłosza został przygotowany pod kierunkiem pani Aleksandry Skubij.

Słuchacze UTW przedstawili sylwetkę Noblisty i jego utwory w porządku chronologicznym. Teksty mówione i recytowane przeplatane były z doskonale dobranymi piosenkami z akopaniamentem gitarowym, które wzruszały i wspaniale oddawały ducha epoki.

Słuchowisko wywarło wielkie wrażenie na uważnie słuchającej młodzieży, która wyrażała pełne aprobaty i zachwytu opinie.  Szczególnie dziewczęta wzruszyły się przy wykonaniu pięknej, nastrojowej piosenki „Masz takie oczy zielone…”

Opiekunowie:

  1. Aleksandra Skubij,
  2. Danuta Nowasielska,
  3. Marta Paszkiewicz
Skip to content