TECHNIKUM

Technikum to szkoła, która w swoim cyklu kształcenia przygotowuje pracowników dla różnych dziedzin życia gospodarczego, administracji państwowej oraz do własnej działalności gospodarczej. Program kształcenia obejmuje przedmioty ogólnokształcące i zawodowe, uwzględniające przemiany zachodzące w nauce i technice.

Okres nauki
5 lat
Matura
Absolwenci technikum otrzymują świadectwo dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego
Kwalifikacje
Uczniowie w trakcie nauki zdają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie

KIERUNKI KSZTAŁCENIA W TECHNIKUM

TECHNIK INFORMATYK

Opis kierunku

Marzysz o doskonale płatnej i rozwojowej pracy związanej z informatyką w Polsce, czy krajach UE? Koniecznie sprawdź kierunek Technik informatyk – jego absolwenci rozwijają się zarówno w firmach z sektora IT, wielkich korporacjach, jak i we własnych dochodowych działalnościach. Technik informatyk należy do faworytów rynku pracy. Obecnie każda firma na rynku potrzebuje działu lub specjalisty ds. IT, pracy więc na pewno nie zabraknie. Jeśli informatyka od zawsze była Twoja pasją, interesujesz się nowoczesnymi technologiami, a business intelligence brzmi znajomo, to idealna konfiguracja dla Ciebie! Atutem tego zawodu jest możliwość pracy zdalnej z każdego miejsca na świecie!

 

 

 

TECHNIK PROGRAMISTA

Opis kierunku

Technik programista

 

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • tworzenia algorytmów, administrowania stronami internetowymi  i systemami zarządzania treścią
 • programowania aplikacji internetowych
 • administrowania i użytkowania relacyjnych baz danych
 • projektowania, programowania i testowania aplikacji webowych, desktopowych oraz mobilnych.

 

Nauczysz się biegle obsługiwać programy i języki  programowania: C++, C#, PHP, HTML, CSS, MySQL, Java, JavaScript, Python

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Opis kierunku

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne w tym bannery, buttony oraz strony internetowe.Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

 

 

 

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Opis kierunku

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • technik fotograficznych, kompozycji oraz cyfrowej obróbki obrazu
 • obsługi pracowni multimedialnej
 • estetyki w fotografii i teorii obrazu
 • prowadzenia pracowni urządzeń fotograficznych
 • cyfrowych technologii multimedialnych
 • montażu filmów

Nauczysz się biegle obsługiwać programy: Photoshop, CameraRAW, Lightroom, Premiere.

 

 

TECHNIK BUDOWNICTWA

Opis kierunku

Uczestniczy w robotach budowlanych, prowadzi dokumentację budowy, przygotowuje i kontroluje produkcję budowlaną w różnych działach przedsiębiorstwa, sprawuje nadzór budowlany w imieniu inwestora lub organu administracji terenowej, sporządza kosztorysy i mniej skomplikowane prace projektowe oraz wykonuje inwentaryzacje budowlane; samodzielnie lub pod kierunkiem inżyniera projektuje, wykonuje lub sprawuje nadzór nad realizacją małych obiektów inżynierskich w postaci małych mostów, wiaduktów, przejść podziemnych, konstrukcji żelbetowych, stalowych lub drewnianych, szkieletów, ścian, dachów, garaży, schodów, tuneli oraz basenów i obiektów hydrotechnicznych.

 

 

 

TECHNIK EKONOMISTA

Opis kierunku

A MOŻE TECHNIK EKONOMISTA…?

Jeśli interesujesz się finansami, chcesz poznać podstawowe zasady i mechanizmy funkcjonowania gospodarki oraz działających w niej przedsiębiorstw, wybierz kierunek – technik ekonomista.

Podczas nauki poznasz zasady:

 • organizacji pracy biura, działu kadr i płac
 • obliczania wskaźników niezbędnych do określenia sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy
 • sporządzania sprawozdań finansowych, prowadzenia księgowości
 • obsługi specjalistycznych programów księgowo-finansowych, kadrowo-płacowych oraz magazynowo-sprzedażowych
 • marketingu, magazynowania produktów, transportu, sprzedaży towarów i usług
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwent tego kierunku może pracować jako: ekonomista, menedżer, wirtualny finansista, księgowy, specjalista w wydziałach nadzoru finansowego, specjalista ds. budżetowania, doradca finansowo-ubezpieczeniowy, specjalista ds. bankowości i kredytów, pracownik sekretariatu, doradca inwestycyjny i podatkowy itp.

TECHNIK PRZEMYSŁU MODY

Opis kierunku

Technik przemysłu mody – zawód dla osób, które lubią i rozumieją modę, są kreatywne, posiadają uzdolnienia artystyczne, lubią pracować z ludźmi i doradzać w kwestii ubioru oraz wizerunku.
Specjaliści w tej dziedzinie posiadają wiedzę i umiejętności w zakresie: tradycyjnego i komputerowego projektowania ubiorów, modelowania odzieży, wytwarzania wyrobów odzieżowych oraz podejmowania działalności zawodowej z elementami języka obcego (angielskiego, niemieckiego lub włoskiego) z perspektywą pracy w następujących zawodach: projektant mody, fotograf i dziennikarz mody, organizator pokazów mody itp.
W trakcie pięcioletniego cyklu kształcenia uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania świadectwa maturalnego, zdania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz uzyskania tytułu technika.

 

 

 

Kontakt do sekretariatu

sekret
Do spraw rekrutacyjnych
Joanna Tarnowska

Formularz kontaktowy

  Skip to content