Pożegnanie klas maturalnych!

28 kwietnia pożegnaliśmy, kończących naukę w naszej szkole, Maturzystów. Uroczystości przyświecało motto: „Daję słowo, wszystko było po coś!”, które miało uświadomić naszym drogim absolwentom sens ich czteroletnich zmagań.  Pełne ciepła i serdeczności było przemówienie pani dyrektor Elżbiety Gościńskiej, w którym przykuło uwagę przesłanie Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Młodzież wysłuchała słów pani dyrektor z uwagą i skupieniem. Podziękowanie dla swoich Wychowawców i uczących ich nauczycieli, a zarazem pożegnanie zawarli w swoim wystąpieniu przedstawiciele klas maturalnych: Julia Szczyglińska z klasy 4 e4 i Janek Belka z klasy 4 g4. Ważnym punktem akademii było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, kaganków oświaty – co stało się już wieloletnią tradycją naszej szkoły – oraz nagród książkowych. Zadanie to przypadło w udziale wychowawcom: klasie 4 a4 – p. Rafał Rutkowski, 4 e4 – p. Ewa Szulczewska, 4 i4 – p. Waldemar Grala, 4 j4 – p. Anetta Karpińska, 4 g4 – p. Marcin Urbański, 4 gm4 – p. Tomasz Skrzypiec.Wśród nagrodzonych uczniów byli również ci, którzy reprezentowali naszą szkołę w olimpiadach na szczeblu okręgowym. Wyróżnienia wręczał p. wicedyrektor Rafał Zakrzewski. Zebranym zaprezentowali się także najlepsi sportowcy naszej szkoły w różnych dyscyplinach. Nagrody wręczali nauczyciele wychowania fizycznego oraz p. wicedyrektor M. Wolańska. Wyróżniono również najlepszych czytelników szkoły oraz uczniów aktywnie udzielających się w samorządzie.  Ciekawym punktem programu artystycznego był film „Ping- pong wspomnień”, w którym wybrani Maturzyści wspominali swoje  lata edukacji w Budowlance – czasem żartobliwe, czasem nostalgicznie. Program obfitował również w znane przeboje muzyczne (np. Mrozu) czy też piękne wykonanie piosenki Grechuty na saksofonie przez Olę Krajewską (4 g5). Z przyjemnością obejrzeliśmy teleturniej „Kocham cię, szkoło”, w którym rywalizowali ze sobą nauczyciele i uczniowie. Na zakończenie gali zabrzmiał ostatni dzwonek; sądzimy, że niejednemu  Maturzyście łezka się w oku zakręciła.

(Uroczystość przygotowali uczniowie klas 4 e5 oraz 4 g5  wraz z wychowawczyniami  – Judytą Witkowską i Joanną Sygułą. W roli prowadzących wystąpili: Zuzia Rolkowska (4g5) i Maciej Jankowski (4e5). Pożegnanie podobało się wszystkim obecnym; wywołało wiele wzruszeń, refleksji, uśmiechu. Organizatorom gratulujemy ciekawych, niebanalnych pomysłów i wielkiego zaangażowania! Dziękujemy!)

« 1 z 2 »

 

 

Skip to content