Samorząd Szkolny

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego

19 kwietnia 2024 r. uczniowie klas ekonomicznych z naszej szkoły (łącznie 21 osób z klas 2E, 3E i 4E) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego, który odbył się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 i trwał 45 min, test składał się z 50 pytań zamkniętych oraz 1 pytania otwartego.

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na toruńskie Stare Miasto, gdzie zjedli obiad, a następnie mogli zobaczyć pomnik Mikołaja Kopernika, plac świętego Jakuba, zabytkowe kościoły w stylu gotyckim. Uczestnicy konkursu  zakupili tradycyjne toruńskie pierniki oraz pamiątki. Około godziny 13:00 wyruszyli w drogę powrotną do Iławy.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie późniejszym, jednak głęboko wierzymy, że nasi uczniowie zostaną laureatami konkursu.

Opiekunowie – p. Natalia Zakrzewska, p. Hanna Karbowska

Skip to content