Samorząd Szkolny

…odrodziła się jak Feniks z popiołów… Obchody Święta Niepodległości

10 listopada w piątek, w  świetlicy szkolnej odbyły się uroczyste akademie z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Za ich przygotowanie odpowiedzialna była klasa III j z wychowawczynią, panią Bernardetą Kozicką, ze wsparciem klasy II c pod opieką pani Małgorzaty Jarmużewskiej. Wykonawcy przygotowali cztery wystąpienia dla klas pierwszych.

Świetlica na tę okazję została pięknie udekorowana; dominowały oczywiście akcenty patriotyczne. Uwagę przykuwał piękny wizerunek Feniksa wykonany przez Aleksandrę Kępkę  z klasy II c, który stanowił również motyw przewodni akademii. Osobami prowadzącymi byli: Sebastian Krajnik (III j), Bartłomiej Kawski (III j), Szymon Gajewski (II c), Kornel Pańczak (II c).

Rys historyczny wzbogacony został pieśniami żołnierskimi z tamtego okresu wykonanymi przez trzynastoosobowy szkolny chór. Dodatkową atrakcją były wyświetlane  fragmenty archiwalnych filmów, które oddawały mroczną, wojenną aurę. Usłyszeliśmy recytację wiersza Norwida wykonaną przez Pawła Czepka i Filipa Mówińskiego (II c) oraz muzykę Fryderyka Chopina.

Ponadto na trąbce grał Karol Kondeja (III j), na saksofonie – Ola Krajewska (V g 5), na werblach – Bartek Kozikowski (III e). O nagłośnienie, światło, które zapewniły niepowtarzalny nastrój imprezy, zadbał Karol Kondeja (III j).

Skip to content