Samorząd Szkolny

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Dnia Kobiet

6 marca w małej sali gimnastycznej „Budowlanki” odbył się uroczysty koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Dnia Kobiet, któremu patronował Powiat Iławski. Publiczność dopisała – i znowu zatem mieliśmy okazję przenieść się  do świata muzyki za sprawą kapelmistrza, pana Michała Kowalewskiego i młodych artystów. Miłym nieoczekiwanym akcentem były upominki dla pań w postaci portfeli szytych w Centrum Kształcenia Praktycznego. Wszystkich zebranych zachwyciła wyszukana dekoracja oraz wspaniała gra świateł i mgieł (firma Condeja Company).

Piękne oryginalne kwiaty z papieru z efektem 3D były dziełem pań: Ireny Lutoborskiej i Anny Zielińskiej oraz młodzieży pod ich nadzorem. W prace scenograficzne aktywnie włączył się również Samorząd Uczniowski z opiekunkami: panią Martą Brzozowską i panią Anitą Madujską. Były życzenia starosty, pana Bartosza Bielawskiego oraz róże dla orkiestrantek. Repertuar był bardzo różnorodny. Wysłuchaliśmy utworów klasycznych, melodii filmowych – w tym tematów przewodnich –  z słynnego serialu „Gra o tron”, serii Marvelowskich Avengersów, czy hitów popowych, na przykład z repertuaru zespołu Abba czy Michaela Jacksona. Nie zabrakło też klasyków rockowych, takich jak „Smoke on the Water” Deep Purple. Niektóre  numery wręcz porywały do tańca, jak na przykład „Sway” z romantycznej komedii „Shall We Dance” czy „Soul Bossa Nova” Quincy Jonesa. Koncert prowadziły: Aleksandra Krajewska, Agata Otręba i Zuzanna Rolkowska. Pan Michał Kowalewski jak zwykle nie zawiódł i wraz ze swoimi podopiecznymi zapewnił przybyłym piękną, duchową ucztę i wiele emocji. Aplauz publiczności był tego dowodem; były, oczywiście, bisy. Dziękujemy za piękny występ!

Skip to content