Klasy 1m i 2m na wycieczce dydaktycznej do Miłakowa

3 października 2022 r. uczniowie klas 1m i 2m wraz z opiekunami – panią Ireną Lutoborską i Anną Zielińską oraz wychowawcami – panią Renatą Kubską i Lucyną Nourain – wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do zakładu pracy „Safilin” w Miłakowie, największego producenta przędzy lnianej w Europie.
Safilin jest firmą z ponad dwustuletnią tradycją z fabrykami w Polsce i we Francji.
Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy. Uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji pani technolog. Prelekcja dotyczyła etapów produkcji, źródeł pozyskiwania surowca oraz kierunków zbytu produktów.
Uczestnicy wycieczki z dużym zainteresowaniem zwiedzali poszczególne hale zakładu, pamiętając o zasadach bhp.
Wspólny wyjazd był także okazją do poznawania się i integrowania uczniów klas 1m i 2m, którzy zadowoleni i weseli wrócili do Iławy.

Skip to content