Jubileuszowy koncert Orkiestry

17 września w auli Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja odbył się jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej.
Był to występ szczególny, pełen wspomnień, nostalgii i – oczywiście – dobrej muzyki. Tego wieczoru w składzie orkiestry zagrali również jej Absolwenci.
Od września 2018 roku zespół prowadzi pan Michał Kowalewski, który wspaniale kontynuuje dzieło swego wielkiego poprzednika, śp. pana Bogdana Olkowskiego. Wysłuchaliśmy wielu utworów, a były między nimi słynne kompozycje muzyki filmowej, np. Hansa Zimmera do filmu Pearl Harbor, utwory popowe czy nastrojowa Moon River, którą pięknie zaśpiewała solistka, pani Ewa Węgorzewska. W roli konferansjerów wystąpili uczniowie klasy III e: Malwina Karbowska i Bartek Kłuba; trzeba przyznać, że zrobili to bardzo profesjonalnie! Na widowni byli obecni przedstawiciele iławskich szkół, samorządów; miały miejsce podziękowania, gratulacje, wyrazy uznania, osobiste refleksje. Podziękowania skierowane zostały również dla pani dyrektor Elżbiety Gościńskiej oraz obecnej na sali żony śp. pana Bogdana Olkowskiego.
Przedstawiciele orkiestry podziękowali również swojemu Kapelmistrzowi, gdyż to jego wysiłek, wiedza, osobowość jednoczy młodych muzyków i mobilizuje do ciężkiej pracy. Konferansjerzy w swoim wystąpieniu przybliżyli obecnym sylwetkę pana Kowalewskiego i drogę jego muzycznej kariery.
Ten wieczór na pewno zapadnie w pamięć licznie zgromadzonym widzom, młodym artystom, przyjaciołom orkiestry. Mamy świadomość, że Młodzieżowa Orkiestra Dęta, o której zawsze myślimy „nasza”, na trwałe wpisała się w historię miasta, regionu.

„Muzyka to uniwersalny język ludzkości”

« 1 z 2 »
Skip to content