Samorząd Szkolny

III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – etap wojewódzki

23 maja zakończył się etap wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tym razem zespół weryfikował swoje praktyczne umiejętności w samym centrum miasta, w Galerii Handlowej Aura w Olsztynie. Uczniowie udzielali pierwszej pomocy między innymi osobie chorej na cukrzycę, poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym, po ataku nożownika i przy zatrzymaniu krążenia. Sędziowie oceniali zmagania zespołu łącznie na siedmiu pozorowanych stacjach, wśród których był test wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy, prawa humanitarnego, pomocy humanitarnej oraz działalności Czerwonego Krzyża. Gratulacje, puchar i medale za zajęcie III miejsca wręczył prezes Okręgowego oddziału PCK oraz wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Skład drużyny:

Marcel Magalski kl. 4i (kapitan zespołu)

Maksymilian Jadanowski kl.4i

Olga Nowak kl.4i

Oliwia Gapska kl.3j

Wiktoria Jablińska kl.2e

Natalia Gapska kl.2g

 

Opiekun zespołu: p. Anita Madujska

Skip to content