Samorząd Szkolny

Etap szkolny XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

8-9 marca 2023 r. odbył się etap szkolny XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tym roku zakres materiału obejmował treść Księgi Powtórzonego Prawa oraz Listu do Hebrajczyków. Konkurs miał formę testu pisemnego online. W naszej szkole udział wzięło 72 uczniów:

– z klasy 1A: Łukasz Bartyzel, Dawid Chyżyński, Jakub Dominiak, Natalia Gross, Mateusz Janiszek, Kacper Jędrych, Nikola Łuczkiewicz, Cezary Olszewski i Agata Święcka;

– z klasy 2A: Nikola Grabowska, Filip Grzywacz, Oliwia Klimecka, Izabela Nieora, Hubert Proczek, Anna Rolkowska, Dorota Suska, Dawid Waliszewski;

– z klasy 2E: Emilia Barbarska, Maja Cyganowska, Piotr Czarnecki, Karolina Czepek, Wiktoria Kempkowska, Anna Kościelska, Oliwia Kościjańczuk, Bartosz Kozikowski, Katarzyna Maryn, Zuzanna Orłowska, Oliwia Sędzikowska, Amelia Siebert, Oliwia Sikorska, Klaudia Stefańska, Julia Szlachcic, Amelia Szypnik, Jakub Ślęzak;

– z klasy 2M: Julia Czerwińska, Igor Goryński, Julia Igielska, Konrad Kowalski, Weronika Kukla, Milena Modrzewska, Karolina Mówińska, Natalia Wit;

– z klasy 2W: Patryk Szostak;

– z klasy 3A: Alicja Babska, Zuzanna Chojnowska, Magda Dumkiewicz, Samanta Szpakowska, Kinga Tomaszewska;

– z klasy 3E: Dominika Ćwiek, Bartosz Kłuba, Nikola Koszytkowska, Grzegorz Płodowski, Patrycja Sobczyńska;

– z klasy 4A5: Natalia Ciesielska, Ksawier Falkowski, Nikola Gawryś, Kinga Grochoła, Zofia Jabłońska, Wiktoria Łożyńska, Andżelika Mroczyńska, Katarzyna Pokojska, Bartosz Skolmowski, Paweł Szulc, Julia Wasińska;

– z klasy 4E5: Zuzanna Wysocka;

– z klasy 4I5: Mateusz Bartczak, Jakub Biernacki, Maciej Jackowski, Igor Kołodziejski, Mateusz Sawicki;

– z klasy 4G4: Jakub Granica;

– z klasy 4GM4: Adrianna Dmochewicz.

 

Najlepsze wyniki uzyskali: Zuzanna Orłowska (80 pkt), Julia Szlachcic (78 pkt) oraz Bartosz Skolmowski (76 pkt). Ci uczniowie awansowali do etapu diecezjalnego konkursu – etap ten odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. w Elblągu.

 

Do konkursu przygotowywali katecheci: Walerian Lewko i ks. Michał Mirowski.

Skip to content