„Dzień Otwarty” w Budowlance!

„Dzień Otwarty” w Budowlance!

21 marca w naszej szkole miał miejsce tzw. „Dzień Otwarty”. Wyjątkowość tego dnia polegała na tym, że nie było zwykłych lekcji, witaliśmy bowiem uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Iławy i okolic. Przed nimi trudna i ważna decyzja wyboru nowej placówki, w której będą kontynuować naukę, a zatem takie „odwiedziny” mogą okazać się kluczowe w zaplanowaniu najbliższej, „naukowej” przyszłości.

Nauczyciele, przy wsparciu uczniów, przygotowali się solidnie do tego dnia, aby jak najlepiej zarekomendować naszą szkołę. Już na parterze młodzież Budowlanki witała gości przy stoiskach informacyjnych na temat kierunków kształcenia, gdzie każdy zwiedzający mógł zaopatrzyć w budowlankowe gadżety – foldery reklamowe szkoły, smycze, notatniki, zakładki do książek, długopisy, etc.

 • W salach 7 i 10 panowie informatycy (R. Zakrzewski i S. Kwiatkowski) prezentowali drukowanie 3D, modelowanie 3D oraz projektowanie graficzne i drukowanie cyfrowe.
 • Sala 11 za sprawą pani K. Łabęckiej i pana M. Drozdowskiego eksponowała profil budowlany poprzez pokaz programów do projektowania, sprzętu budowlanego oraz budowlanego quizu.
 • W świetlicy na projekcję o szkole zapraszał Samorząd Uczniowski, nie zabrakło też zaprezentowania się naszego budowlankowego chórku.
 • Zajęcia pokazowe prezentowali nasi angliści: pani M. Lempek, pani J. Witkowska (promowanie języka angielskiego zawodowego dla krawiectwa) i pan Ł. Rumiński, który ponadto opowiadał o swiom projekcie Ask an American i zapraszał młodzież do wykonania zadań na podstawie filmu wideo. Panie: L. Kondrat, L. Nourain i M. Sobotka poprzez quizy i stacje dydaktyczne promowały język angielski w budownictwie.
 • Zajęcia pokazowe odbywały się również w sali 4i, gdzie ekonomiści pod czujnym okiem pani E. Szulczewskiej prezentowali swój kierunek.
 • Chwilę relaksu przy książce i herbatce z ciasteczkiem, szkolne kroniki, literackie sudoku oferowała Café biblioteka (panie M. Paszkiewicz i D. Nowasielska).
 • W salach 102 i 8 – panie B. Kozicka i A. Karpińska witały uczniów polonistycznym quizem; kalambury, „czarne historie”, przy wsparciu swoich podopiecznych, zaoferowała ponadto pani Kozicka.
 • Konkursy dla profilu ekonomicznego przygotowała pani N. Zakrzewska; jak również ciekawą broszurę na temat finansowych meandrów i ciekawostek z tej dziedziny.
 • Promocja niemieckiej kultury, jedzenia i języka miała miejsce w sali 105 (panie A. Olszta i A. Syguła).
 • Panowie historycy – Ł. Borucki i T. Skrzypiec zaoferowali wystawę historyczną, pokaz multimedialny i gry planszowe.
 • W sali chemicznej pani R. Kubska demonstrowała ciekawe doświadczenia – były to reakcje zobojętniania i strącania osadów oraz totolotek chemiczny.
 • Do fotobudki i na zajęcia pokazowe zapraszał p. J. Cherek.
 • Doświadczenia fizyczne to domena pań: A. Wronkowskiej i M. Jarmużewskiej, zaś ciekawostki i konkursy matematyczne zaoferowały panie: L. Agnieszczak i M. Żelazna.
 • Cisco Packet Tracer – to propozycja pana L. Licznerskiego.
 • W świat geografii, poprzez prezentację i quizy, zabrała ósmoklasistów pani A. Mówińska.
 • Na promocję tego dnia zapraszał również Internat oraz Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie miały miejsce zajęcia praktyczne szkoły branżowej (pan S. Gula), technikum budownictwa (pan R. Etmański) czy projektowanie i stylizowanie ubiorów na sylwetkach w prezentacji pani E. Rzepki.

Mamy nadzieję, że wizyta przyszłych absolwentów szkół podstawowych w naszych progach okaże się dla nich inspirująca i zachęci  do wyboru właściwego, wymarzonego dla nich kierunku; jednego z tych, które ma w swojej różnorodnej ofercie Budowlanka!

(Jeżeli niektórzy z Państwa zostali w powyższej relacji pominięci – serdecznie przepraszamy. Bogaty przekaz fotograficzny niech będzie dodatkowym uzupełnieniem sprawozdania z tego – pełnego pozytywnej energii – dnia).

« 1 z 2 »

 

Skip to content