Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze

W nocy z 24 na 25 lutego 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznym czuwaniu maturzystów diecezji elbląskiej w sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim, podczas którego rozważania poprowadził ks. bp Jacek Jezierski – Biskup Elbląski, a modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej kierowali przedstawiciele maturzystów. Od godz. 22:00 w kaplicy Cudownego Wizerunku czuwanie prowadził ks. Kamil Leszczyński (salwatorianin) wraz z zespołem muzyczno-modlitewnym z Bielska-Białej. Usłyszeliśmy wspaniałą konferencję, świadectwo, uczestniczyliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, młodzież miała okazję do skorzystania z sakramentu pokuty. Ostatnim punktem czuwania była Msza święta celebrowana o godz. 0:30 pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego.

Uczniowie naszej szkoły wyjechali w dwóch grupach: pierwsza – z klasy 4E4 (26 osób) – z ks. Tomaszem Jeziorskim, druga natomiast – z klas 4A4, 4G4, 4GM4 i 4I4 (27 osób) – z ks. Michałem Mirowskim, panią Beatą Etmańską i panem Marcinem Urbańskim. Trzeba podkreślić, że nasza szkoła była najliczniej reprezentowana przez młodzież spośród wszystkich szkół w diecezji. Wszystkich uczestników czuwania było około 130.

Życzymy naszym maturzystom pomyślnych wyników egzaminów maturalnych i dobrych wyborów w dorosłym życiu.

Skip to content