Budowlanka na Predator Games 2023

Budowlanka na Predator Games 2023 

PREDATOR GAMES 2023 to ogólnopolskie międzyszkolne rozgrywki e-sportowe. Do zawodów przystąpiło ponad 16 tysięcy uczniów z  1024 szkół. Rozgrywki składały się z czterech gier: League of Legends, Rocket League, Szachy i Fortnite.

Reprezentanci Budowlanki:

Szachy
Kacper Puchowski
Miejsce:  88

Rocket League
Bartek Jabłoński
Fabian Szałkowski
Oliwer Hein
Mikołaj Derela
Miejsce  128

League of Legends
Bartosz Kasprzak
Fabian Józefowicz
Dominik Lietz
Hubert Gisicki
Igor Kluba
Mateusz Skiba
Miejsce 256

Fortnite
Mikołaj Derela
Fabian Szałkowski
Bartosz Jabłoński
Natalia Brzozowska

Koordynator konkursu: Jarosław Cherek

E-gaming rozwija się dynamicznie w Polsce, jak i na świecie. Poprzez gry online e-sportowcy rozwijają szereg kompetencji: zdolność uczenia się, niestandardowe myślenie, refleks, spostrzegawczość, szybkość i elastyczność w rozwiązywaniu problemów, spryt oraz współpracę w grupie. Umiejętności te są bezcenne na współczesnym rynku pracy.

League of Legends (LoL)
Najpopularniejsza w Polsce gra typu MOBA (Multiplayer Online Mobile Arena), w której zadaniem drużyn jest zniszczenie Nexusa (bazy) przeciwnika. Gracze rywalizują ze sobą, wykorzystując wybranych z szerokiej listy bohaterów, różniących się pod względem stylu gry i swoich umiejętności.

Rocket League
Gra, która pozwala nam na rozegranie meczu piłki nożnej, ale samochodami! Bardzo dynamiczna rozgrywka, która trwa zaledwie kilka minut, gwarantuje świetną zabawę i ogromne emocje – zarówno dla graczy jak i oglądających.

Szachy
Gra, którą zna każdy i to nie tylko e-sportowiec. Szachów nie trzeba nikomu przedstawiać, lecz nie każdy wie, jak bardzo potrafią być emocjonujące!

Fortnite
Najpopularniejsza na świecie gra typu Battle Royale, w której aż setka graczy rywalizuje ze sobą aż do momentu, gdy pozostanie tylko jeden gracze lub drużyna. Gra ta – dzięki swojej bajkowej grafice i niezwykłej dynamice – skradła serca zarówno młodych, jak i starszych graczy.

Skip to content